Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

cilt lekeleri maske Cilt Lekeleri İçin Doğal MaskelerÇiller, güneş lekeleri (lentigo), gebelik lekeleri (melasma), bazı iyi huylu cilt benleri, cilt kanseri (melanom), mantar hastalıkları, seboreik keratoz, aktinik keratoz ciltte koyu renkli lekelere neden olurlar. Doğal yöntemler ve bitkisel maskelerle cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Cilt lekeleri yaşamımızı tehdit etmemekle birlikte bir takım kozmetik problemlere sebep olmakta, hatta bazı kişilerin sosyal yaşamını da etkileyebilen bir takım psikolojik problemlere yol açabilmektedir.

Ciltteki lekeler için bitkisel maske

Malzemeler

- Yarım demet maydanoz

- Yarım fincan yoğurt

- Yarım limon suyu

Maydanoz blenderdan geçirilir ve bir kaseye alınır. İçerisine yoğurt ve limon suyu da ilave edilerek karıştırılır. Yüz ve vücuttaki lekelere maske yapılır, 1 saat bekletilir ve sonra çıkarılır.Sivilce lekeleri için

Her gün cilt bir çorba kaşığı elma sirkesi bir çorba kaşığı su karıştırılır. Bu karışımla cilt sabah akşam bir pamuk yardımıyla temizlenir.

Ayrıca bir parça çöven kökü iki hafta boyunca 250 mlt suyun içerisinde bekletilir, lekelere sürülür. Bu karışım cilt lekelerini ve sivilce izlerini geçirmede çok etkilidir.

Bu yazıda öne çıkanlar:


1 Yorum “Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler”

  • 1 nese :

    ne yapsanız bi çaresi var vişne çekirdek yağlı krem beni kurrtatrdı leke cill de vardı hatta çatlaklarda onla tedavi oldum sağıolasın eczacı hanım sen neymişssin be yaaa vişne ç.ekirtdek yağlı kremm

Yorum Yaz

hosting